Okładka składanki "Jestem stąd" Okładka składanki "Jestem stąd"

Okładka składanki "Jestem stąd".

Zamieszczony na okładce płyty fragment mapy z naniesioną Wildą, Grunwaldem, Jeżycami oraz Nowym i Starym Miastem mówi wszystko. Dziś do sklepów trafi "Jestem stąd" - składanka 20 utworów podziemnych składów hip hopowych.

Album przygotował portal www.poznanskirap.com. - Osoby przez nas zaproszone reprezentują wysoką jakość swoją twórczością, ale też aktywnie tworzą poznańską scenę - wydają płyty, realizują teledyski, grają koncerty. Jest ścisła czołówka jak chodzi o rap z Poznania - mówi Chudy, szef portalu i inspirator przedsięwzięcia.

Poznańska scena rapowa zdobyła uznanie już na początku lat 90. Jej pierwsze (Slums Attack, potem Killaz Group) i drugie (Mezo, Owal, Ascetoholix) pokolenie doczekało się uznania, także w sensie komercyjnym. Jakie szanse ma reprezentowane na "Jestem stąd" trzecie pokolenie?

- Wizytówką trzeciego pokolenia - choć nie uważam, żeby było to dobre określenie - jest zjednoczony Poznań. Oddają to koncerty, na których możemy zobaczyć Peję czy Kaczora grających wraz z podziemiem na tych samych imprezach. Są na nich tłumy, ludzie się świetnie bawią. Pokolenie Mezo, Owala, czy Ascetów nie do końca doczekało się chyba uznania, patrząc na to, że żaden sposób nie tworzą oni hip hopowej sceny w Poznaniu i to już od dłuższego czasu - uważa Chudy.

Fanów takich raperów jak Kobra Oldas, Aifam, Shellerini&Słoń, Cromm Cruac czy Erijev Massiv, twórcy "Jestem stąd" zapraszają 7 lutego do Eskulapa na koncertową prezentację utworów z płyty

Patronem medialnym płyty "Jestem stąd" jest "Polska Głos Wielkopolski".

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!