(© By David Shankbone (David Shankbone) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], v)

Madonna wywołała medialny skandal, wykorzystując wizerunki ikon, takich jak Nelson Mandela czy Martin Luther King Junior, do promocji swojej najnowszej płyty. Gwiazda zamieściła na swoich profilach w portalach społecznościowych fotografie między innymi Jezusa, Boba Marleya i Marilyn Monroe.

Akcja miała na celu promocję nadchodzącej płyty Madonny, "Rebel Heart" (zbuntowane serce). Na swoich profilach na Facebooku, Twitterze i Instagramie, wokalistka zamieściła swoje zdjęcie, na którym jej głowa jest owinięta czarnym sznurem. Podpisała je: "zbuntowane serca myślą samodzielnie, szanują sztukę, są buntownikami w swoich sercach". Następnie Madonna po kolei publikowała zdjęcia postaci historycznych oraz ikon popkultury, których głowy także owinięte były takim samym, czarnym sznurem.

Mimo, że Madonna opublikowała zdjęcie między innymi Jezusa, prawdziwe kontrowersje i falę krytyki w komentarzach wywołały wizerunki Nelsona Mandeli, Martina Luthera Kinga Juniora i Boba Marleya. Jak podaje CNN, wiele osób kwestionowało funkcję ikon walk o prawa człowieka w kampanii Madonny. Pastor Viwe Pobana skomentował sytuację na Twitterze: "Czy to jakiś żart? To oburzające i potrzeba natychmiastowej interwencji".

Czytaj także: Kim jest Paul McCartney? Fani Kanye Westa zastanawiają się, z kim w duecie wystąpił ich idol


Madonna opublikowała potem na swoim profilu na portalu Facebook oficjalne przeprosiny, w których stwierdziła, że nie miała na celu obrazy niczyich uczuć. "Chciałam tylko powiedzieć, że oni także byli zbuntowanymi sercami. Podziwiam ich" - dodała.

Źródło: AIP

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!