http://en http://en

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Jimmy_Page_1983.jpg

Jimmy Page - genialny muzyk, członek legendarnego Led Zeppelin, który w 2011 roku zajął 3. miejsce na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu Rolling Stone, obchodzi dziś swoje 68. urodziny.

Page urodził się 9 stycznia 1944 w Heston w Wielkiej Brytanii. W wieku 15 lat zaczął grać na gitarze. Próbował swoich sił w malarstwie, jednak zrezygnował z niego na rzecz kariery muzycznej. W Londynie szybko zdobył uznanie, jego partie możemy odnaleźć w nagraniach takich zespołów jak: The Who, The Kinks, The Rolling Stones.

W latach 60. był gitarzystą The Yardbirds. Po rozpadzie zespołu wraz z basistą Johnem Paulem Jonesem, wokalistą Robertem Plantem oraz perkusistą Johnem Bonhamem stworzył zespół, the New Yardbirds, który ostatecznie zmienił nazwę na Led Zeppelin.

Po śmierci perkusisty grupa rozpadła się, a Page zaczął karierę solową. Napisał ścieżkę dźwiękową do filmów Death Wish II i III, założył grupę The Firm, współpracował z wieloma artystami m.in. Davidem Coverdale'em, Robertem Plantem, Puffem Daadym.

Czytaj dalej --->
Na koniec scena z filmu Michelangelo Antonioniego - "Powiększenie", w której główny bohater trafia na koncert zespołu The Yardbirds.


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!