(© Genius Loci)

Wyobrażacie sobie urodziny bez przyjęcia i bez gości? My nie! Dlatego Stowarzyszenie Genius Loci – Duch Miejsca w Rudzie Śląskiej - organizuje huczne urodziny Kochłowic.


- Okazja jest nie byle jaka, ponieważ dzielnica obchodzi 650 - lecie swojego istnienia - informuje Edyta Gliwicka. - Po konferencji popularnonaukowej, serii wycieczek w ramach Dni Dziedzictwa Górnego Śląska, po akcjach sadzenia drzew, przyszedł czas na imprezę lekką, barwną i radosną.
Na zabawę „gminną” z prawdziwego zdarzenia.

W niedzielę 3 października, na stadionie GKS "Urania" o godzinie 14 rozpocznie się Festyn Jubileuszowy. Atrakcji będzie dużo wiec każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Oprawę muzuczną zapewni rockowy zespół z Częstochowy "Zegarmistrz Czasu". Nie zabraknie rówież "śląskiej godki" i "swojskich" klimatów, które zagwarantuje grupa "Szlagier Maszyna", Orkiestra Dęta KWK "Polska - Wirek" oraz rodowici rudzianie – Aniela Stanisławska i Marian Makula.

Miłośników sportu zapraszamy na pokaz futbolu flagowego oraz mecz najmłodszych kochłowickich piłkarzy. Dzieciom gwarantujemy również fantastyczną rozrywkę: możliwość obejrzenia pokazów walk rycerskich i prawdziwych średniowiecznych dam, a także uczestnictwo w wielu grach i zabawach.

Do udziału w festynie zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej, zwłaszcza kochłowiczan, bo to przecież ich dzielnica świętuje tak wspaniałą rocznicę.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!