Każdy fan muzyki elektronicznej już teraz powinien rezerwować sobie pobyt w Kołobrzegu 20-28 lipca br. Powód? Dziesiąta edycja największego w naszym kraju festiwalu muzyki trance, house czy techno - Sunrise Festival. A wśród jego gwiazd m.in. David Guetta, Armin Van Buuren czy... Limahl!

Organizatorzy tegorocznej, jubileuszowej edycji kołobrzeskiego festiwalu drobiazgowo zadbali o atrakcje w każdy dzień wakacyjnej imprezy. Przez to zarówno młodzi fani muzyki elektronicznej, jak i ci nieco starsi, pamiętający czasy disco lat 80. ubiegłego stulecia znajdą na pewno coś dla siebie. Już na pierwszy dzień Sunrise Festival przygotowywana jest prawdziwa niespodzianka - w piątek 20 lipca w kołobrzeskim amfiteatrze odbędzie się gala rozdania nagród Eska Music Awards 2012.

Warto przypomnieć, że są one przyznawane od 2002 r. i należą do jednych z najważniejszych wyróżnień przyznawanym zarówno polskim, jak i zagranicznym muzykom (wśród laureatów znajdziemy takie gwiazdy jak Lady Gaga czy Katy Perry). W tym roku również nie zabraknie wielkich nazwisk - Aura Dione, Alexis Jordan, Sophie Ellis Bextor ale i polski zespół Loka czy Gienek Loska. Natomiast od 20 czerwca za pomocą internetu będzie można głosować na swoich faworytów w ośmiu kategoriach (najlepszy artysta, najlepsza artystka, zespół roku, hit roku, wideo roku, album roku, debiut roku i wydarzenie internetowe). Nie zabraknie również głosowania na hit lata, ale w tej specjalnej kategorii swoich wybrańców będzie można wskazywać przez SMS-y. A ci, których zabraknie w Kołobrzegu osobiście, będą mogli na żywo oglądać przebieg gali w TVP2 i Eska TV.Już drugiego dnia festiwalu gospodarze przygotowali prawdziwą klubową mieszkankę. Na scenie, gdzie przed laty odbywał się festiwal piosenki żołnierskiej, zagrają m.in. 4 Strings, Ferry Corsten czy Paul Van Dyk. Na kolejny dzień przewidziano słynne już "afterparty", podczas którego przewidziano muzyczne pojedynki pomiędzy polskimi DJ'ami. Od leniwego poniedziałku 23 lipca do gorącej środy 25 lipca trwać będzie Sunrise Fashion Festival. Trzy dni poświęcone modzie będą obfitować w warsztaty kostiumograficzne, prezentacje najnowszych trendów czy uliczne metamorfozy prezentowane na scenie. A swoje najnowsze kolekcje, przygotowane specjalnie dla kołobrzeski festiwal pokażą Maciej Zień, duet Paprocki & Brzozowski oraz Lukasz Jemioł.

W czwartek 26 lipca muzyka znów wraca do nadmorskiego amfiteatru - tym razem w wydaniu disco lat 80. ubiegłego stulecia. Podczas imprezy Disco Fever wspomnienia u nieco starszych gości festiwalu rozbudzi Sandra, Rubettes feat. Alan Williams, Limahl, Savage, Sabrina, Ryan Paris, Ken Laszlo i Fred Ventura. W klimat nieśmiertelnych przebojów sprzed lat wprowadzi wszystkich, niezawodny Marek Sierocki. Przed ostatni dzień Sunrise Festival to kolejna porcja najlepszych DJ-kich setów w wydaniu m.in. Dash Berlin, Chuckie czy Sander Van Doorn. Ale piątkowe wydarzenia będą tylko przedsmakiem, przed wielkim finałem tegorocznej edycji kołobrzeskiego festiwalu.

Sobota 28 lipca na pewno na długo zapisze się nie tylko w historii Sunrise Festival ale w pamięci wszystkich fanów muzyki klubowej nad Wisłą. Na jednej scenie pojawią się walczący od lat o tytuł najlepszego DJ'a na świecie holenderski twórca muzyki trance Armin Van Buuren i francuski producent, współpracujący z najbardziej znanymi muzykami David Guetta.
Poza "wielką dwójką" na scenie swoje sety zaprezentują m.in. Jody Dazz, Jochen Miller czy Wally Lopez. Trzeba zdecydowanie przyznać, że tegoroczny Sunrise Festival a zwłaszcza jego finał zapowiada się zjawiskowo!

Ale dla tych, którzy już nie mogą doczekać się zbliżającego się kołobrzeskiego święta muzyki klubowej, przygotowano ogólnopolską trasę before party. W jej ramach odbędą się jeszcze następujące koncerty, z udziałem składu Music Defeats Time Production i zaproszonych gości:

22.06, Broadway, Bydgoszcz
22.06, Magic Bowling Centre, Inowrocław
22.06, Energy 2000, Katowice
23.06, Stacja 21, Częstochowa
23.06, Blue, Staroźreby
29.06, Studio, Grójec
30.06, Holidays, Orchowo
30.06, Reaktor, Janów
30.06, Paka, Mieleszyn
07.07, Browar, Piła
07.07, Euforia, Pietkowo
07.07, Terminal+, Szubin
13.07, Face Club, Olsztyn
14.07, Plaża, Łeba
14.07, Terminal+, Sępólno Krajeńskie.

Sprawdź cenę biletów na tegoroczny Sunrise Festval!Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!