Jumbo Jet na wyciągnięcie ręki? Lądujące na karaibskiej wyspie Sint Maarten Boeingi 747 stały się prawdziwą atrakcją turystyczną. Można było je oglądać z bardzo bliskiej odległości. Linie lotnicze KLM rezygnują z Jumbo Jetów na tej trasie.

Sint Maarten, Karaiby. To koniec spektakularnych lądowań Boeinga 747 na lotnisku w Sint Marteen. Ta karaibska wyspa słynie z pasa startowego znajdującego się tuż przy plaży Maho. Samoloty, które podchodzą do lądowania, muszą tak bardzo zniżyć lot nad plażą, że można zobaczyć najdrobniejsze elementy podwozia. Stało się to niemal atrakcją turystyczną wyspy. Największym zainteresowaniem cieszyło się lądowanie piętrowego, czterosilnikowego Boeinga 747. Jednak holenderskie linie lotnicze KLM postanowiły wycofać Boeinga z tej trasy.

Ostatnie lądowanie tego typu samolotu będzie można zobaczyć 28 października, później trasę zacznie obsługiwać Airbus 330.

STORYFUL/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!