Już 30 czerwca, o szóstej rano, wyruszy z Częstochowy pierwszy Jurajski Maraton. Uczestnicy rajdu rowerowego w 18 godzin będą mieli do przebycia ok. 180 kilometrów. Chętni? Są jeszcze wolne miejsca!

Jura Marathon łączy popularyzację urokliwych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej z ideą współzawodnictwa, aktywnego wypoczynku oraz promowaniem kolarstwa. Początek maratonu - o szóstej rano na Starym Rynku w Częstochowie. Zawodnicy, jadąc wzdłuż Szlaku Orlich Gniazd przemierzą ok. 180 km w 18 godzin. Trasa maratonu jest bardzo malownicza, zawodnicy przejadą m. in. obok ruin zamku w Olsztynie i w Mirowie, przez Podlesice i Krzeszowice.

Maraton kończy się o godz. 24 na Wawelu, w Krakowie. Dekoracja zwycięzców jest przewidziana na godz. 20. Przejazd rowerzystów przez małopolskie miasta nie spowoduje utrudnień w ruchu drogowym, ponieważ w Częstochowie zawodnicy już po niecałym kilometrze bezkolizyjnego przejazdu znajdą się na Szlaku Orlich Gniazd, w Krakowie zaś pomiar czasu ma miejsce na osiedlu Widok.

W maratonie może wziąć udział 500 zawodników, jest jeszcze ok. 100 wolnych miejsc. Wpisowe wynosi 100 zł. Na uczestników na trasie czekają dwa bufety. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych dla kobiet i w czterech dla mężczyzn. Informacje na podstawie strony: www.maratonrowerowy.pl Na stronie znajdziesz także mapkę z zaznaczoną trasą rajdu rowerowego oraz profil wysokościowy trasy.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!