Tomasz Majewski Tomasz Majewski

Tomasz Majewski

Już jutro, w Berlinie, rozpoczną się XII MŚ w lekkiej atletyce. Najpierw odbędzie się poranna sesja kwalifikacyjna, a po południu zobaczymy ceremonię otwarcia. W sobotę poznamy też pierwszych medalistów.

Do startu na światowym championacie zgłosiło się 2101 sportowców z 202 krajów, co jest absolutnym rekordem w dotychczasowej historii tej imprezy. W Berlinie wystartuje 1154 mężczyzn i 947 kobiet. Najwięcej zawodników wystartuje w męskim maratonie (101 zgłoszonych) oraz w biegu na 100 m (100 zgłoszonych).

Lekkoatleci rywalizować będą na pięknym stadionie w Berlinie, który pomieścić może aż 80.000 osób. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki. Dodatkowo zmieniono miejsce dekoracji medalistów. Podium znajdować będzie się na wysokości trybun, tuż nad bramą wejściową na stadion. Dzięki temu dekorację będzie mógł obejrzeć każdy kibic. Ciekawostką jest, że do przeprowadzenia transmisji z MŚ, potrzebnych jest więcej kamer, niż było to konieczne na Mundialu w 2006 roku.

Transmisję z mistrzostw przeprowadzi telewizja publiczna, niestety poranne sesje będzie można obejrzeć tylko na TVP Sport lub na niezawodnym Eurosporcie.

Polskich kibiców już pierwszego dnia zmagań czekają olbrzymie emocje. Na 20.15 planowany jest finał pchnięcia kulą z udziałem Tomasza Majewskiego, lidera światowych list.

MŚ w lekkiej atletyce w Berlinie rozgrywane będą w dniach 15-23 sierpnia.

Czytaj więcej:
Polskie nadzieje na medal w Berlinie
Wielcy nieobecni lekkoatletycznych MŚ w Berlinie

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!