Od dziś do niedzieli potrwają w Poznaniu juwenalia. Impreza, na którą przez cały rok oczekuje cała społeczność studencka, rozpoczęła się tradycyjnie przekazaniem kluczy do miasta przez Pana Prezydenta Ryszarda Grobelnego.

Poznańskie Juwenalia to nie tylko dobra zabawa, to również tolerancja, szacunek, akceptacja, integracja i wspólnota. Przez cztery dni na scenie wystąpi wielu wspaniałych muzyków, a miasto zostanie całkowicie opanowane przez społeczność akademicką i jej sympatyków.

Podczas uroczystości rozpoczęcia organizatorzy apelowali o dobrą i bezpieczną zabawę. Młodzież przeszła ulicami miasta w barwnym korowodzie. Podczas parady uczestnicy byli oceniani za jedność i kreatywność. Każda z uczelni zaprezentowała się w strojach, które były tematycznie związane na przykład ze słodyczami, przedszkolem, rolnictwem czy Gwiezdnymi Wojnami. Specjalna komisja oceniała pomysłowość i zaangażowanie młodych ludzi. Wydarzenie oprócz studentów przyciągnęło również uwagę mieszkańców Poznania, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!