(© NASA/domena publiczna)

W poniedziałek, 30 stycznia dojdzie do ciekawego zjawiska astronomicznego. Ok. 17.30 na południowym nieboskłonie można będzie zobaczyć koniunkcję Księżyca i Jowisza.

Miłośników astronomicznych obserwacji czeka dziś niezwykłe wydarzenie. Ok. godz. 17.30 dojdzie do zbliżenia Księżyca i Jowisza. Koniunkcja zapowiada się atrakcyjnie, gdyż oba ciała niebieskie będą jednymi z najjaśniejszych na niebie, a pogoda ma być bezchmurna.

Zjawisko można będzie obserwować ok. 50 stopni nad południowym horyzontem, a Księżyc, będący w pierwszej kwadrze, znajdzie się ok. 4 stopni nad Jowiszem. Nieco dalej, ok. 20 stopni nad południowo-zachodnim horyzontem będzie też widoczna bardzo jasna Wenus.

Zjawisko będzie doskonale widoczne gołym okiem, ale reporterzy RMF radzą zaopatrzyć się w lornetki, przez co całe wydarzenie będzie bardziej widowiskowe.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!