Od dziś w Ciechocinku rozpoczyna się seria koncertów, które są zwieńczeniem warsztatów XVI Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne 2012". Młodzież wystąpi przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej.

Na dziś zaplanowano koncert wstępny, w którym młodzi niepełnosprawni artyści zaprezentują się w utworach wybranych przez siebie. Zaśpiewają przy akompaniamencie podkładów muzycznych.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia


Od jutra (26 lipca) rozpoczynają się koncerty z Orkiestrą Symfoniczną Marka Czekały z Bydgoszczy. To ona będzie akompaniować podopiecznych fundacji, podczas czterech koncertów. Warsztaty muzyczne w tym roku prowadzili: Katarzyna Piasecka, Aleksandra Stano, Klaudyna Jacewicz, Agnieszka Olszewska, Adam Rymarz. Wspierali oni i pomagali oraz przekazywali swoje umiejętności zdobyte w czasie studiów.

W czwartek i piątek zaplanowano koncerty konkursowe. Młodzież zaprezentuje się w dwóch kategoriach: kategoria młodsza do lat 16 i kategoria starsza do 23 lat. Pozostali uczestnicy "Impresji" wystąpią poza konkursem. To ukłon w stronę tych, którzy nie mieszczą się w kategoriach wiekowych. Takie rozwiązanie cieszy, gdyż pozwala uczestniczyć w przedsięwzięciu tym niepełnosprawnym, którzy nie brali nigdy udziału w tego typu wydarzeniach oraz tym, którzy już w konkursie nie biorą udziału.

Koncert Galowy odbędzie się w sobotę i wystąpią w nim laureaci tegorocznego festiwalu jak i ci, którzy przypadli jakoś szczególnie jury do serca w latach ubiegłych. Natomiast niedziela to dzień zwieńczenia Festiwalu, który zakończy się występem w Toruniu.Znajdź nas na Google+

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!