Logo akcji Dzień Darmowej Dostawy Logo akcji Dzień Darmowej Dostawy

Logo akcji Dzień Darmowej Dostawy (© Dzień Darmowej Dostawy)

Planujesz zakupy w sklepie internetowym? Sprawdź listę sprzedawców, którzy biorą udział w akcji Dzień Darmowej Dostawy, a może nie będziesz musiał płacić za przesyłkę! Masz czas do północy 2 grudnia.

Dzień Darmowej Dostawy (DDD) jest polską wersją amerykańskiej akcji Free Shipping Day. Idea jest banalnie prosta: 2 grudnia zamawiając towar u każdego z prawie dwóch i pół tysiąca partnerów, nie płacisz absolutnie nic za przesyłkę. Dotyczy to zarówno tradycyjnych przesyłek pocztowych jak i kurierskich (zazwyczaj dużo szybszych, ale i droższych). W marginalnych przypadkach jest ustalana minimalna wartość zamówień w wysokości 20 złotych. Sposób w jaki płacimy (przelew, karta kredytowa itp.) również nie mają znaczenia.

Jest to już czwarta edycja akcji i zarazem rekordowa, bo udział w niej bierze aż 2450 e-sklepów (dla porównania rok wcześniej było ich 1828, a w 2009 roku - 800). Rosnąca liczba sprzedawców nie jest przypadkowa. Podsumowaniem ubiegłorocznej akcji była ankieta przeprowadzona wśród partnerów i wynika z niej, że podczas DDD 2012 niemal wszyscy uczestnicy zaobserwowali większy ruch klientów na swoich stronach internetowych, a aż 80% e-biznesów odnotowało zwiększoną liczbę zamówień. Nie dziwi zatem obecność na liście również dużych serwisów jak Merlin czy Komputronik.

Organizatorzy kładą nacisk na bezpieczeństwo klientów, o czym świadczy wnikliwa weryfikacja zgłaszających się sklepów (tylko w tym roku kilkaset aplikacji zostało odrzuconych), a także wyrzucaniem z programu tych, którzy nie dotrzymają założeń akcji.

Strona internetowa DDD 2013: http://www.dziendarmowejdostawy.pl/

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!