Jak wiadomo, przytulanie to samo zdrowie. Dowiedziono, że wspomaga odporność organizmu, zmniejsza ryzyko chorób serca oraz stresu. "Dzień przytulania" w tym roku przypada 31 stycznia, choć obchodzony jest w różne dni w różnych krajach.

Polonia zamieszkała w Essen (Niemcy) i okolicach, obchodzić będzie "Międzynarodowy Dzień Przytulania". Powyższym plakatem Pol-cafe w Essen zaprasza w sobotę wszystkich do celebrowania tej sympatycznej tradycji już po raz kolejny.
Dzień przytulania obchodzony jest w różne dni w wielu miejscach na świecie, m.in. w USA, Australii, Niemczech czy Austrii. W Polsce jest świętowany w styczniu lub w czerwcu w różnych terminach zależności od organizatorów. Ta wyjątkowo przyjemna tradycja zapoczątkowana została w latach 80. w Stanach Zjednoczonych. Oficjalnie ruch Free Hugs Campaign, rozpoczął swoją działalność w 2004 roku w Australii. Akcje przytulania są prowadzone w miejscach publicznych. Podczas nich wszyscy nieznajomi mają okazję otrzymania bezinteresownego uścisku. Kampania jest zwykłym przykładem aktów życzliwości, altruistycznych zachowań w celu uszczęśliwienia innych osób i wywołania uśmiechu na ich twarzy.
Dzięki odkryciu przez naukowców z Instytutu Badań nad Dotykiem stwierdzono, iż dotyk wspomaga leczenie wszystkich chorób u dzieci i u dorosłych. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że 31 stycznia stanie się w końcu stałym świętem we wszystkich krajach świata.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!