Już po raz dwunasty odbędzie się w Poznaniu festiwal Made in Chicago. Festiwal trwać będzie od 25 do 28 maja 2017 r.

Jak co roku oprócz wspaniałej muzyki na poznańskich scenach odbędą się warsztaty z Lewisem Achenbachem, występy nad rzeką oraz koncert z wieży ratuszowej. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Wolność”, która to ma być wspólnym mianownikiem dla wszystkich wydarzeń festiwalowych.

Już ponad dekadę Poznań jest gospodarzem Made in Chicago, festiwalu, który tak szeroko promuje dziedzictwo chicagowskiego jazzu.
Festiwal otworzy hejnał ratuszowy na trzy trąbki Macieja Fortuny. Pierwszego dnia wystąpi Juli Wood (znana słuchaczom z zeszłorocznej edycji tego święta muzyki jazzowej) oraz Caroline Davis.
Piątek to taneczne rytmy. Wystąpi kwintet perkusisty Makaya McCravena oraz gitarzysta Nathaniel Braddock z żywiołowym i tanecznym projektem, który czerpie inspiracje z korzeni muzyki afrykańskiej i jazzowej.
Sobota rozpocznie się od pleneru muzyczno-plastycznego nad Wartą, który poprowadzi Lewis Achenbach. A wieczór otwarty jest dla wszystkich. W konterART nad Wartą odbędzie się jammsession, zagrać może każdy a swoją obecnością zaszczyci wszystkich przybyłych Makaya McCraven.

Sobotniego wieczoru w Sali Wielkiej CK Zamek odbędzie się główny koncert festiwalowy. W tym roku projekt specjalny jest przygotowany przez Dee Alexander i Grażynę Auguścik. Dwóm divom jazzu towarzyszyć będą znakomici muzycy: pianista Miguel de la Cerna, basista Junius Paul, perkusista Ernie Adams oraz wybitny polski akordeonista Jarosław Bester.
Niedziela będzie pod znakiem koncertu na dziedzińcu Urzędu Miasta w wykonaniu warsztatowej grupy studentów Akademii Muzycznych z całej Polski pod przewodnictwem Ariego Browna. Wystąpi także młody utalentowany gitarzysta i kompozytor Piotr Scholz. Stanie on na czele orkiestry jazzowej Poznań Jazz Philharmonic we wspólnym projekcie z chicagowskimi muzykami Chicago Poznań Exchange.

A każdego wieczoru, w klubie Meskalina na Starym Mieście, odbywać się będzie wspólne jamowanie.
Szczegółowy program znaleźć można na stronie organizatora festiwalu http://madeinchicago.pl/chicago_events

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!