Jarosław Kaczyński apeluje do byłych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy utworzyli swoje ugrupowania, aby nie osłabiali pozycji prawicy i wrócili do PiS. W jego ocenie, moment, w którym PO straci władzę właśnie nadchodzi, i dlatego prawica musi się zjednoczyć.

Prezes PiS wezwał byłych polityków największej partii opozycyjnej, którzy utworzyli własne ugrupowania po prawej stronie polskiej sceny politycznej, do powrotu w szeregi Prawa i Sprawiedliwości. W opinii Jarosława Kaczyńskiego, dziś sytuacja w Polsce jest na tyle poważna, że obowiązkiem każdego patrioty jest odrzucenie partyjnych ambicji i podporządkowanie się jednej idei- odsunięcia Platformy Obywatelskiej od władzy. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy "ludzie prawicy" skupią się ponownie w PiS. "Tylko skupienie się wokół PiS, wszystkich, których łączy troska o pomyślną przyszłość niepodległej Polski, gwarantuje możliwość uzyskania realnego wpływu na funkcjonowanie państwa. Łudzenie wyborców mirażami personalnych przetasowań przez grupy, które nie mają szans na wejście do parlamentu, szkodzi sprawie zwycięstwa prawicy" - czytamy w uchwale Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński twierdzi też, że po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił się moment, w którym utrata władzy przez PO jest całkiem realna, dlatego prawica powinna ponownie się zjednoczyć, aby nie zmarnować tej szansy. "Może tego dokonać tylko zjednoczona prawica, dysponująca alternatywnym programem gospodarczym i odwołująca się do tradycyjnych wartości, takich jak uczciwość, pracowitość, odpowiedzialność za państwo i naród, patriotyzm" - napisał szef Prawa i Sprawiedliwości.

W opinii Kaczyńskiego, w tej batalii liczy się każdy procent, a ugrupowania prawicowe, które mając śladowe poparcie i chcą dalej trwać poza PiS, szkodzą Polsce.

Znajdź nas też na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!