Przy normalnie działającej władzy, by do tego nie doszło, policja by odpowiednio interweniowała" - podsumował Kaczyński Przy normalnie działającej władzy, by do tego nie doszło, policja by odpowiednio interweniowała" - podsumował Kaczyński

Przy normalnie działającej władzy, by do tego nie doszło, policja by odpowiednio interweniowała" - podsumował Kaczyński. (© Kolanin, GNU 1.2 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski_w_Kole.jpg&filetimestamp=20090428160711)

Jarosław Kaczyński winą za wczorajsze zamieszki w Warszawie, podczas Święta Niepodległości, obarcza premiera Donalda Tuska. "Niemcy bili Polaków tylko za to, że nosili oznaki narodowe" - komentował wczorajsze wydarzenia prezes PiS.

Zdaniem lidera opozycji, przygotowania do uniemożliwienia Marszu Niepodległości były jawne. W tym roku doszedł nowy element - ściąganie posiłków z Niemiec. Jarosław Kaczyński stwierdził, że podczas demonstracji "dopuszczono do sytuacji niebywałych i mających wymiar symboliczny" - podaje TVN24

"W środku miasta, w Dniu Niepodległości, Niemcy, bardzo specyficznego typu Niemcy - sądzę, że podobny typ ludzi tworzył kiedyś aparat, który pozwolił Adolfowi Hitlerowi dokonać ogromnych zbrodni, mówię tutaj o typie psychologicznym - bili Polaków tylko dlatego, że nosili jakieś oznaki narodowe" - twierdzi prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także: Rozruchy w Warszawie. "Marsz Niepodległości" zakończony. Zobacz film

Kaczyński stwierdził, że z czasów rządów Donalda Tuska zostaną zapamiętane trzy rzeczy: katastrofa smoleńska, zatuszowanie afery hazardowej oraz wczorajsze zamieszki w stolicy. Jego zdaniem premier Tusk zastosował sprytną socjotechnikę i nie dostrzega w wydarzeniach problemu politycznego, tylko chuliganizm i bandytyzm. "Przy normalnie działającej władzy, by do tego nie doszło, policja by odpowiednio interweniowała" - podsumował.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!