Jarosław Kaczyński, w obliczu poważnego kryzysu wymiaru sprawiedliwości, wezwał premiera Tuska do powrotu z urlopu i nawiązując do słynnej piosenki Tadeusza Chyły, stwierdził, że premier to "nie cysorz, co ma klawe życie".

Nawiązując do samobójczej próby płk Przybyła, Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie określił obecną sytuację w prokuraturze jako niespotykaną. Według prezesa PiS konflikt w prokuraturze odnosi się do sprawowania cywilnej kontroli nad wojskiem.

Kaczyński wezwał jednocześnie premiera Tuska do powrotu z urlopu i "podjęcia wykonywania swoich obowiązków" - informuje rmf24.pl. W odpowiedzi rzecznik rządu Paweł Graś umieścił na Twitterze wpis, że Donald Tusk ustosunkuje się do zaistniałej sytuacji na środowej (11 stycznia br.) konferencji prasowej.
Konflikt w prokuraturze to kolejna odsłona wojny PO i PiS

We wtorek odbyło się półgodzinne spotkanie prezydenta Komorowskiego z Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się reporterzy RMF FM, Seremet nie wyobraża sobie dalszej współpracy z gen. Parulskim. Prezydent nie chce jednak odwołać Parulskiego, z którym ma się również spotkać dzisiaj (tj. we wtorek 10 stycznia) po południu.

Prokurator Parulski objął swoje stanowisko jeszcze przed wejściem w życie ustawy o Prokuraturze Generalnej. Odwołać więc go może jedynie prezydent.
Mimo to Seremet, w najbliższych dniach, po konsultacjach z MON ma przedstawić kandydaturę nowego szefa prokuratury wojskowej. Wówczas prezydent Komorowski będzie musiał wyrazić swoją opinię.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!