"Już nawet nie jesteśmy w drugim rzędzie, ale w trzecim" - tak Jarosław Kaczyński skomentował ustalenie nowego aktu UE, który zamierza podpisać premier Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Donald Tusk prowadzi samobójczą politykę ustępowania we wszystkim silniejszym państwom. Prowadzi to do tego, że Polska jest coraz bardziej marginalizowana. Jest to niezrozumienie tego, co się dzieje w UE od kilku lat, czyli próby zdominowania jej przez Niemcy oraz Francję. Prezes PiS mówi, że pierwsze symptomy takiego trendu były widoczne w tzw. konstytucji europejskiej.

Unia Fiskalna zatwierdza homogenizację UE, tym samym degraduje Polskę oraz inne państwa z Europy Środkowej. Współwinnym tej sytuacji jest premier Tusk, który prowadzi wymarzoną politykę z punktu widzenia interesów najsilniejszych państw Europy. "W efekcie jesteśmy już nawet nie w drugim rzędzie, ale trzecim "- mówi Kaczyński.

Prezes PiS powtórzył swoje znane tezy, że rząd Tuska nie ma kwalifikacji do rządzenia i odcina się od polskiej kultury. Ponadto zmierza do systemu autorytarnego: "Tak bardzo się boi zmiany władzy i faktów, które ujrzą światło dzienne, że zabezpiecza się różnymi działaniami, które całkowicie wyłączą go z poza kontroli"- mówi Kaczyński.

Lider opozycji skomentował nominacje na szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej Jerzego Artymiaka. Kaczyński powiedział, że wolałby, żeby w III RP awansowali ludzie, którzy w PRL-u zachowywali się przyzwoicie, i nie stosowali represji wobec opozycjonistów. Prezes PiS powiedział, że Artymiak uczestniczył w procesie karania ludzi, za to, że wywiesili plakat: "Jaruzelski jest świnią".

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!