Już w sobotę (6.06) i we wtorek (9.06) czekają nas dwa towarzyskie mecze reprezentacji Polski. Pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych będzie RPA, drugim - reprezentacja Iraku.

Dwa ostatnie spotkania reprezentacji Polski wzbudziły w kibicach skrajne uczucia. Przegrany mecz z Irlandią (2:3) podziałał na fanów piłki jak zimny prysznic. Natomiast wysoka wygrana z San Marino (10:0) wzbudziła ogromną euforię.

Gdzie i kto?

Reprezentacja Polski przebywa na zgrupowaniu w RPA, gdzie w sobotę (6.06) rozegra mecz z RPA, a już we wtorek (9.06) zagra z reprezentacją Iraku.

Leo Beenhakker zaznacza, że nie będzie ze składem eksperymentował, a na zgrupowanie zabrał samych najlepszych piłkarzy. W końcu to ostatni sprawdzian przed ważnymi meczami w eliminacjach MŚ 2010.

Zabraknie jednak Euzebiusza Smolarka, Ireneusza Jelenia i Dawida Nowaka. Wszyscy trzej są kontuzjowani. Artur Boruc sam zrezygnował ze zgrupowania, z powodów osobistych.

W bramce prawdopodobnie stanie Łukasz Fabiański, któremu jednak ostatnio odnowiła się kontuzja kolana. Jeśli Fabiański nie byłby wstanie grać, wtedy w bramce zobaczymy Łukasza Załuskę. Niespodzianką jest powołanie do ataku Dawida Janczyka (belgijski KSC Lokeren) oraz dwóch zawodników warszawskiej Polonii: Tomasza Jodłowca (obrońca) i Łukasza Tralki (pomocnik).

Trudni rywale
Sobotnie spotkanie z RPA będzie ważniejsze. Gospodarze przyszłorocznego mudialu to trudni przeciwnicy, w 1996 r. zdobyli mistrzostwo Afryki.

Trudno jest ocenić jak Polska wypadnie na ich tle i jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Ciekawostką jest to, że Polska jeszcze nigdy nie grała z tym zespołem. Irak wydaje się słabszą drużyną, mniej wymagającą. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że w 2007 r. iraccy piłkarze zostali mistrzem Azji. Polacy grali z nimi cztery razy. Dotychczasowy bilans spotkań wypada na korzyść Polski. Odnieślimy dwa zwycięstwa, raz zagraliśmy na remis i raz przegraliśmy.

Mecze towarzyskie:

6.06 - sobota - TVP1, godz: 14.45, Polska - RPA
9.06 - wtorek - TVP1, godz: 17, Polska - Irak

Mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2010 w RPA:
5.09 - Polska - Irlandia
9.09 - Polska - Słowenia
10.10 - Polska - Czechy
14.10 - Polska - Słowacja

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!