W bieżącym roku czeka nas 114 dni wolnych od pracy W bieżącym roku czeka nas 114 dni wolnych od pracy

W bieżącym roku czeka nas 114 dni wolnych od pracy. (© Mariusz Michalak)

Wiadomości24.pl wzięły pod lupę kalendarz na 2013 rok. Czeka nas 114 dni wolnych od pracy. Odpowiednie wykorzystanie urlopu, pozwoli nam przedłużyć sobie wolne. Takich okazji będzie kilka.

Nowy Rok powitał nas długim weekendem. Ci, którzy wzięli wolne w Sylwestra, mogą cieszyć się czterodniowym odpoczynkiem. Tradycyjnie trzy dni wolnego przypada na Wielkanoc, którą w tym roku będziemy obchodzić 31 marca. Kolejna okazja do dłuższego odpoczynku pojawi się na przełomie kwietnia i maja. Święto Pracy i święto Konstytucji 3 Maja wypadają w środę i w piątek. Oznacza to, że jeżeli weźmiemy wolne 29 i 30 kwietnia (poniedziałek, wtorek) oraz 2 maja (czwartek), będziemy mogli odpoczywać, aż przez 9 dni.

W związku z Bożym Ciałem, jeśli weźmiemy wolny piątek 31 maja, to możemy odpoczywać aż do 2 czerwca. Następny dłuższy weekend możemy zaplanować w sierpniu. Święto Wniebowstąpienia wypada w czwartek. Mając wolny piątek, możemy odpoczywać przez cztery dni.

Jeśli jesienią posiadamy jeszcze zaległy urlop, możemy zagospodarować go tak, aby leniuchować przez 11 dni. Dzień Wszystkich Świętych
przypada w piątek, a Święto Niepodległości w poniedziałek. Wykorzystując 5 dni urlopu, zyskamy aż 11 dni wolnego. Kumulacja czeka nas także na tegoroczne Boże Narodzenie, które wypada w środę. Przy jednym dniu urlopu, zyskujemy pięć dni wolnego. Jeśli urlop weźmiemy w poniedziałek i wtorek, wolnym możemy się cieszyć przez 8 dni do Nowego Roku.

Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!