(© ks. J. Byrt)

W I Niedzielę Adwentu, która w tym roku przypada 1 grudnia, rozpoczyna się nowy rok kościelny.

Podczas Adwentu oczekuje się na powtórne przyjście Pana Jezusa. Luteranie zgodnie z tradycją zawieszają lub ustawiają wieniec adwentowy, na którym co niedzielę zapala się jedną dodatkową świecę adwentową.

W Szczyrku w Parafii Ewangelickiej przy okazji Nowego Roku Kościelnego ks. Jan Byrt rozdaje kalendarze ze Słowem Bożym na Nowy Rok 2014. Taki kalendarz można odebrać od 1 grudnia w parafii lub zamówić mailem salmopol@wp.pl.

Serdecznie zachęcamy do wieszania na ścianach naszych mieszkań Słowa Bożego. Są różne kalendarze do nabycia w sklepach ale najpiękniejsze są te, które w treści mają Święte Słowo Boże. Na każdy miesiąc jest inny werset biblijny. Są tak wybrane, by pogłębiały naszą codzienną wiarę - powiedział duchowny w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!