Przedszkole w Bafoussam Kamerunie nie jest pierwszą inicjatywą realizowaną w ramach wolontariatu Przedszkole w Bafoussam Kamerunie nie jest pierwszą inicjatywą realizowaną w ramach wolontariatu

Przedszkole w Bafoussam Kamerunie nie jest pierwszą inicjatywą realizowaną w ramach wolontariatu. "Młodzi dla Kamerunu" wspierają także m.in. adopcję na odległość, a wyjazd do Afryki będzie dla nich okazją do spotkania z podopiecznymi. (© Pexels.com)

Dwóch młodych wolontariuszy z Polski - Patryk Gaertner i Michał Piętosa chce w lutym 2017 roku polecieć do Kamerunu w Afryce i ustalić szczegóły dotyczące budowy przedszkola w Bafoussam.

W ciągu 5 lat w ramach projektu „Młodzi dla Kamerunu” udało się zbudować 2 szkoły w Kengang i w Ndzindong, toalety, a także wyremontować kilka placówek. Dzięki projektowi odbyły się operacji dzieci, zbiórki leków, obuwia i przyborów szkolnych. Wolontariusze wspierają także adopcję na odległość, wydają kalendarze i przygotowują kolorowanki misyjne.
Michał Piętosa jest koordynatorem krajowym projektu „Młodzi dla Kamerunu”, nauczycielem, przedsiębiorcą i założycielem wolontariatu. Patryk Gaertner to były uczeń Michała, a zarazem student Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Ekipę projektu „Młodzi dla Kamerunu" stanowią świeccy i osoby duchowne. Inicjatywę wspierają m.in. Kabaret Hrabi, Kabaret Nowaki, The Chance, Sandy Hohlfeld, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze oraz Lubuski Festiwal Wolontariatu.
Organizatorzy zbiórki na wyjazd obiecują rozliczenie z każdej złotówki, jaka będzie im przekazana. W razie wystąpienia wypadku losowego, który uniemożliwiłby wyjazd, wszystkie pieniądze zostaną przekazane polskim misjonarzom, a ci – dalej. Każdy wydatek zostanie udokumentowany.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!