W kanadyjskim mieście Lethbridge, podczas międzynarodowych pokazów lotniczych, doszło do wypadku odrzutowca CF-18. Pilot katapultował się w ostatniej chwili. To wszystko zostało nagrane przez kamery świadków zdarzenia.

Wypadek wydarzył się w piątek wczesnym popołudniem na lotnisku Lethbridge w kanadyjskiej Albercie podczas ćwiczeń przed Alberta International Airshow. Na nagraniu ujawnionym przez telewizję Global widać jak odrzutowiec sterowany przez kapitana, Briana Bewsa z 425. Taktycznego Szwadronu traci wysokość.

Pilot nie zdołał wznieść maszyny z powrotem w powietrze. Jedyne co mu się udało, to w ostatnich sekundach przed zderzeniem z ziemią katapultować się i rozwinąć spadochron. Chwilę potem odrzutowiec CF-18 Hornet uderzył w ziemię. Powstała potężna kula ognia.


Oglądając ujawnione nagranie można jasno stwierdzić, że pilot otarł się o śmierć, o włos unikając podzielenia losu pilotowanej przez siebie maszyny. On sam trafił do szpitala, gdzie dochodzi do zdrowia. Jego obrażenia nie zagrażają życiu - powiedziała Nicole Meszaros, rzeczniczka bazy wojskowej w Cold Lake. To dobrze wyszkolony pilot - twierdzi Meszaros.

Brian Bews od rozpoczęcia kariery wojskowej, czyli od 1999 r. wylatał ok. 1400 godzin, z czego 1200 na odrzutowcu CF-18 Hornet. Według niej, żeby móc pilotować samoloty F-18, trzeba trenować długo i intensywnie. To zaszczyt być wybranym na pilota w czasie pokazu - dodaje rzeczniczka.

Póki co nie udało się ustalić nawet wstępnych przyczyn katastrofy. Kanadyjski Departament Obrony Narodowej i Wydział Transportu musi teraz sprawdzić, czy kłopoty z maszyną zaczęły się podczas startu czy już w czasie lotu.

Lotnisko Lethbridge zostało zamknięte, ale planowany na sobotę lotniczy show ma się odbyć zgodnie z planem.

Źródło:
Global News

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!