Ludwik Niemczyk - uroczystości żałobne Ludwik Niemczyk - uroczystości żałobne

Ludwik Niemczyk - uroczystości żałobne (© Michał Radoszewski)

Polonia Kolumbii Brytyjskiej, pożegnała Ludwika Niemczyka, który zmarł 4 stycznia 2013. Stanowił On archetyp tytułowego bohatera “Kuriera”, jednego z odcinków serialu telewizyjnego TVN z cyklu “Wielkie ucieczki”.

Trumna z ciałem Ludwika Niemczyka została wystawiona na widok publiczny 11 stycznia 2013 (piątek) w godzinach 15:00 – 17:00 w Richmond Funeral Home.

W uroczystościach żałobnych uczestniczył Konsul Generalny RP w Vancouver, Krzysztof Czapla, trzech Powstańców Warszawskich – Andrzej Miedzianowski, Jerzy Piros, Maciej Szymański oraz kilka najbliższych zmarłemu osób.

Ludwik Niemczyk, mimo że dokonał w swym życiu rzeczy wielkich, był bardzo skromnym człowiekiem o wielkiej wiedzy i miłości do ludzi i Polski.

Oto kilka dokumentalnych zdjęć z tej uroczystości

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!