– Dziewczyny zaskoczyły mnie – mówi Andrzej Polan, szef kuchni hotelu Polonia Palace, gdzie mieszka ponad 100 kandydatek do tytułu najpiękniejszej kobiety świata. – Chętnie sięgają po słodycze i ciasta. Nie nadążamy ich wypiekać...

Hitem okazały się gofry z dużą ilością konfitury czy śmietany. Finalistki konkursu rozsmakowały się też w owocach. Na śniadania częściej jedzą maliny, gruszki czy jabłka, niż owoce cytrusowe. Obowiązkowo na stole pojawiają się ciasta, z reguły kilka różnych rodzajów. – Pączki, racuchy, owoce w syropach – tak wygląda kolacja – opowiada Andrzej Polan. – Podczas przygotowywania posiłków staram się jednak pamiętać, by dodatki tj. syropy były nisko słodzone – dodaje.

– Piękne kobiety budzą zainteresowanie innych hotelowych gości – mówi Andrzej Polan i dodaje: – Zdarza się, że obcokrajowcy obserwują dziewczyny poszukując wśród nich Miss swojego kraju.

Co jedzą przez cały dzień


Zaczynają od jogurtu, do tego zwykle wybierają płatki zbożowe i owoce, później nadchodzi czas na coś słodkiego. Rzadziej na ich talerzach pojawiają się wędliny. Przy drugim daniu na stole zawsze jest mięso gotowane i warzywa.
Kandydatki na Miss World mogą też sięgnąć po mięsa grillowane i pieczone. – Uważamy z tym co podajemy na stół. Bo, na przykład, wieprzowina nie we wszystkich kulturach jest spożywana – zaznacza Andrzej Polan.

Gołąbki i pierogi z owocami


Z naszej narodowej kuchni najbardziej przypadły im do gustu: gołąbki, zupy, sosy z grzybami. Popularnością cieszą się też pierogi z owocami. Dziewczęta chętniej niż szampana piją soki owocowe lub wodę mineralną, najczęściej z cytryną. Jak podkreślają kucharze z hotelu Polonia Palace dziewczyny nie mają specjalnych życzeń co do jadłospisu. Do ich dyspozycji jest wszystko, począwszy od kawioru i ostryg, a skończywszy na twarożku.

W hotelu Polonia Palace najpiękniejsze zajmują dwa
piętra, które są zamknięte i specjalnie chronione. Pracownicy hotelu mają identyfikatory, by nikt nieuprawniony się tam nie dostał. Pokoje są dwuosobowe, hotel umożliwił kandydatkom na Miss m.in. bezpłatny dostęp do internetu.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!