27 kwietnia w Watykanie odbędą się uroczystości kanonizacyjne. Od kilku dni w stolicy trwają wydarzenia i koncerty upamiętniające postać i myśl Papieża Polaka.

Słowa „Jeśli szukasz źródła idź pod prąd” są mottem uroczystości kanonizacyjnych. Od kilku dni w Warszawie odbywają się różne wydarzenia i koncerty upamiętniające postać i myśl Papieża Polaka.

Karol Wojtyła był bez wątpienia dzieckiem Małopolski a jego pierwszym formującym życie duchowe doświadczeniem był Kraków i Kościół krakowski. Jednak, gdy spoglądamy na dzieło życia Jana Pawła II widzimy, jak znaczącą rolę odgrywała w nim Warszawa. - mówiła podczas konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz.
- Trzy pierwsze pielgrzymki do ojczyzny: w 1979, 1983 i 1987 roku, przebiegały w atmosferze wyczekiwania przez Polaków wolności a zaczynały się właśnie tutaj, w stolicy.(…) Na zawsze wrósł w warszawską pamięć 2 czerwca 1979 roku i ówczesny plac Zwycięstwa, ze sprawczym papieskim wołaniem o zstąpienie Ducha Świętego i „odnowę oblicza tej ziemi". – podkreśliła Prezydent.
Program głównych uroczystości

26 Kwietnia 2014

CZUWANIE - Plac Piłsudskiego, godz. 19.00

W przeddzień kanonizacji Jana Pawła II odbędzie wieczorne czuwanie "Do Źródła". Pod przewodnictwem muzycznym Marcina Pospieszalskiego, z udziałem zespołu Deus Meus, szykuje się pełen dźwięków, improwizowany na żywo koncert uwielbienia. Muzykom towarzyszyć będzie orkiestra oraz ponad stuosobowy chór. Duchową część spotkania poprowadzi znany duszpasterz i rekolekcjonista o. Janusz Chwast. Podczas czuwania będzie można wysłuchać przejmujących świadectw oraz wziąć udział w evencie ,,światło’’. Polegać on będzie na wspólnym ułożeniu świetlnego napisu w kształcie liter i cyfry: JP2.

27 Kwietnia 2014 - Dzień Kanonizacji

TRANSMISJA - Plac Pisłudskiego, godz. 10.00

27 kwietnia o godz. 10.00 na Placu Piłsudskiego za pośrednictwem rozmieszczonych na placu telebimów będzie można obejrzeć mszę kanonizacyjną oraz związane z nią uroczystości , po zakończeniu transmisji, w pobliskich kościołach oraz przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie.


KONCERT - Archikatedra św. Jana godz. 20.00

Koncert chóru Centrum Myśli Jana Pawła II zatytułowany ,,Do Źródła’’ jest jednym z finalnych wydarzeń odbywających się z okazji kanonizacji papieża Polaka. Spektakl stanowi muzyczną podróż do źródeł papieskiej myśli. W kompozycji będzie słychać wpływy muzyki Bliskiego Wschodu, cerkiewnej, muzyki okresu średniowiecza i chorału gregoriańskiego oraz elementy gospel, folku, muzyki rozrywkowej i jazzu. Teksty utworów to cytaty z Pisma Świętego, które oddają główne przesłania papieskich encyklik.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!