Kąpiesz się w fontannach? Bakterie i wirusy tylko na to czekają! Kąpiesz się w fontannach? Bakterie i wirusy tylko na to czekają!

Kąpiesz się w fontannach? Bakterie i wirusy tylko na to czekają! (© Wuhazet-Henryk Żychowski/Wikipedia/CC 3.0/)

Kalendarzowe lato jeszcze się nie rozpoczęło, ale upały i tak dają już się we znaki. Szukamy więc różnych sposobów, aby się ochłodzić. Idealnym do tego miejscem wydają się fontanny.

Jeśli znajdzie się jakaś w polu naszego widzenia, biegniemy czym prędzej, zanurzamy dłonie i opryskujemy się wodą. Najczęściej można też spotkać w ich pobliżu pluskające się małe dzieci.

Korzystając z takiej wody, całkowicie zapominamy, że wysoka temperatura powoduje powstanie środowiska idealnego do rozwoju bakterii, szczególnie gronkowca. W parkowych fontannach nie brakuje też drobnoustrojów, wirusów i grzybów. Nie brakuje również pasożytów, które roznoszą ptaki i psiaki. Wielu osobom fontanny służą za toalety i łazienki, szczególnie nocą.

Nie zapominajmy, że małe dzieci mogą się łatwo pośliznąć i ...tragedia gotowa. Chwila przyjemności, a później mnóstwo kłopotów.

Znajdź nas na Google+

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!