Kardynał Jorge Urosa Savino z Caracas powiedział, że Jezus Chrystus był Bogiem, a w związku z tym nie może być porównywany z jakimkolwiek człowiekiem. Co na to katolicy z Tomaszem Terlikowskim oraz ks. Sową na czele?

Katolicy nazywają papieża zastępcą Jezusa Chrystusa na ziemi; wynika to stąd, że papież jest następcą Św. Piotra, apostoła, któremu Chrystus powierzył budowę swojego kościoła. Tymczasem kardynał Jorge Urosa Savino z Caracas mówi tak: "Chrystus przyszedł na świat, aby wyzwolić ludzkość z jej grzechów. Tę prawdę, dodał kardynał, doskonale wyraża św. Paweł, mówiąc o tym, że „Jezus jest Panem”. I właśnie z tych powodów nie wolno nikogo porównywać do Jezusa Chrystusa. - Jezus jest jedyny i niepowtarzalny. On sam jest Bogiem, któremu oddajemy cześć."- czytamy we Frondzie

Co ciekawe redaktor naczelny Frondy niedawno porównał papieża do Chrystusa, stwierdził, że jest zastępcą naszego zbawiciela na ziemi. Czy po tej wypowiedzi zmieni swoje zdanie?
Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!