Zima u wrót stoi i pewnie lada moment da o sobie znać pierwszymi przymrozkami. Dlatego karma dla kocich bezdomniaków z działek to dla ich opiekunów sprawa podstawowa. Jako opiekunka bezdomnych kotów - ogłaszam akcję zbierania suchej karmy.

Zima podobno ma być ciężka, mroźna i śnieżna. Jak wynika z moich obserwacji przyrody (np. wczesne odloty ptaków) przewidywania co do ciężkiej zimy prawdopodobnie się spełnią. "Moje" koty z działek już o tym dobrze wiedzą, ponieważ przybywa ich do karmienia na ganku mojej altany. Tymczasem kocia spiżarnia świeci pustkami i mimo wielu starań z mojej strony nie chce się jakoś sama zapełnić.

Z rozrzewnieniem wspominam świetną, ubiegłoroczną akcję gromadzenia karmy dla kotów, ogłoszoną przez Wiadomości 24. Ta akcja uratowała ubiegłej zimy od zamarznięcia kilkanaście kotów z działek. Głęboko wierzę, że i tej jesieni uda się dzięki wrażliwym sercom dziennikarzy obywatelskich taką akcję powtórzyć. Co prawda - nie dysponuję już tkaninami artystycznymi. wystawionymi w ubiegłym roku na aukcję, ale mam do zaoferowania obrazki malowane na desce, a także kilkanaście egzemplarzy "Bajdurek ciotki Pleciugi dla dzieci dużych i małych".

Mam nadzieję, że mój apel nie pozostanie bez echa. Przecież najmarniejszy kot jest arcydziełem - o czym miłośnikom futrzaków nie muszę przecież przypominać.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!