Skazany na karę trzech lat pozbawienia wolności za przestępstwo seksualne wobec osoby małoletniej nie zgłosił się do Zakładu Karnego.Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście ustalili miejsce jego pobytu, a Karzeł odnalazł.

Policjanci z Komisariatu Szczecin-Śródmieście ustalili miejsce pobytu poszukiwanego. Mężczyzna ma do odbycia karę trzech lat pozbawienia wolności. Wczoraj został on zatrzymany w miejscu zatrudnienia. Zadanie nie było jednak łatwe bo ścigany ukrył się na statku.

Działania dotyczące ustalenia miejsca pobytu 65-latka zostały wszczęte przez Sąd na początku marca br. Mężczyzna poszukiwany był celem doprowadzenia do najbliższego Zakładu Karnego lub Aresztu Śledczego.

- Funkcjonariusze z Zespołu Operacyjno - Rozpoznawczego Komisariatu Policji Szczecin -Śródmieście ustali, że ścigany za przestępstwo seksualne na małoletniej osobie może ukrywać się na terenie stoczni - powiedziała nam podkom. Mirosława Rudzińska z Zespołu Prasowego KWP w Szczecinie.

W kadrach okazało się, że rzeczywiście zatrudniony jest mężczyzna, którego poszukują policjanci.

Pracodawca, jak się okazało, nie wiedział, że jego pracownikiem jest osoba, która ma do dobycia karę więzienia. Ułatwił działanie funkcjonariuszom, w które zaangażowali się także inni członkowie załogi.

65-latek dostrzegł zbliżających się policjantów i natychmiast ukrył się w zakamarkach statku.

Policjanci uzyskali zgodę kapitana, by wejść na pokład, a do pomocy w poszukiwaniach poprosili kolegów z patrolu wodnego, celem udaremnienia ewentualnej ucieczki od strony wody.

Na miejscu pojawił się przewodnik z psem tropiącym o imieniu Karzeł.

Przed czworonogiem postawiono skomplikowane zadanie.

Zachodziła obawa, że dodatkowe wrażenia, którym został poddany, mogą spowodować jego dekoncentrację.

- Policyjny pomocnik spisał się na medal, szybko podjął trop i doprowadził przewodnika oraz kryminalnych w pobliże śluzy, w której ukrył się ścigany mężczyzna - dodała podkom. M. Rudzińska.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!