W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach odbyło się wczoraj spotkanie przedstawicieli śląskich firm z Andrzejem Lewińskim, zastępcą Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, poświęcone ochronie danych osobowych w biznesie.

Wiceminister podniósł wiele kwestii, o których powinien pamiętać każdy przedsiębiorca, który w związku ze prowadzoną działalnością gospodarczą staje się nieomal automatycznie administratorem danych osobowych. Wskazał na pułapki i zagrożenia wynikające ze zawiłości i rozmaitych interpretacji prawa, przyjętych zasad i praktyk.
Współorganizatorem mini-konferencji było Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, które zaprezentowało się jako wiodąca w Polsce, profesjonalna, doświadczone i kompetentna organizacja w dziedzinie ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych zajmująca się konsultacjami, doradztwem, szkoleniami i audytem. Działalność KSOIN-u na rzecz bezpieczeństwa informacji biznesowych przedstawiła sekretarz zarządu, Elżbieta Bińczyk.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy


Z kolei Joanna Krzykowska – Chmielewska omówiła zagadnienia audytu zgodności zasad i procedur przetwarzania baz danych. Rafał Iwaniec z firmy BOSSG TRC Sp. z o.o. zaprezentował innowacyjna metodę bezpowrotnego, chemicznego niszczenia dysków twardych. Prof. dr. hab. Jan Ilczuk, dziekan Wydziału Informatyki i Nauk o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego przedstawił ofertę studiów podyplomowych w zakresie: Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji oraz Zarządzanie systemem jakości i bezpieczeństwa informacji w biznesie i administracji.

Po części konferencyjnej prezes RIG, Tadeusz Donocik podpisał porozumienie o współpracy z Pawłem Pawelcem, prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta Chorzowa. Wręczono również certyfikaty nowo przyjętym firmom członkowskim RIG oraz członkom sympatykom.

Podczas spotkania prezes Tadeusz Koczkowski w imieniu Zarządu KSOIN uhonorował godnością Członka Honorowego - prezesa Zarządu RIG Tadeusza Donocika. Odznakę i dyplom Honorowego Członka Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych wręczali członkowie honorowi – minister Andrzej Lewiński i redaktor „Europerspektyw” Janusz Pilszak.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!