Nadal nieznany jest termin otwarcia II linii metra. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nadzieję, że warszawiacy podziemną kolejką pojadą w pierwszym kwartale 2015 roku. Być może już w lutym.

"Myślę, że otwarcie drugiej linii warszawskiego metra nastąpi w pierwszym kwartale. Może w lutym, luty też jest w pierwszym kwartale. Niestety 2 grudnia zdarzył się pożar i stopiły się akumulatory. Trzecim etapem odbiorów jest straż pożarna i po tym, jak ten pożar się zdarzył, straż sprawdza dokładniej. Ja też chcę, żeby zrobiono to dokładnie, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze" - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w programie "Babilon" w TVN24 Biznes i Świat.

Zobacz także: Kolejne stacje II linii metra mają powstać do 22 roku. Właśnie ruszył konkurs

Przypomnijmy: Początkowo ratusz zakładał, że druga linia metra zostanie uruchomiona 9 listopada 2014 roku. Ze względów bezpieczeństwa i po wykryciu usterek termin otwarcia II linii został przesunięty. Kolejnym podawanym terminem był 14 grudnia. Ze względu na pożar akumulatorów na stacji Rondo Daszyńskiego oddanie stacji ponownie się opóźniło.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!