41. letni obywatel Bułgarii kierując samochodem osobowym w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 130 km/h. Stracił prawo jazdy, ukarany też został mandatem.

Policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli w Kienkówce gm. Stoczek Łukowski jadący z dużą prędkością samochód osobowy.

Auto poruszało się odcinkiem drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, gdzie zgodnie z przepisami obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Okazało się, że pojazd porusza się z prędkością 130 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Toyota, którym kierował Bułgar.

- Obcokrajowiec znał obowiązujące przepisy w naszym kraju- mówił rzecznik KPP w Łukowie asp. szt. Marcin Józwik. - Wiedział, że popełnił wykroczenie. Tłumaczył, że bardzo się śpieszy, bo ma ważne sprawy do załatwienia.

Kierującego ukarano mandatem. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy, które przekazane zostanie staroście łukowskiemu.

Wystawione przez nich pokwitowanie, będzie uprawniało go do kierowania pojazdami jeszcze przez 72 godziny.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!