Kierowca, który ochlapie przechodnia może zostać ukarany mandatem od 20 do 500 zł. Sprawa może też znaleźć swój finał w sądzie.

Spacer w taki dzień jak dzisiaj nie należy do najprzyjemniejszych. Padający deszcz powoduje powstawanie kałuż. Przechodnie narażeni są na ochlapanie przez rozpędzone samochody.
Niektórzy w porę odskakują, gdy zauważą rozpędzone auto. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Osoby starsze nie mają tak dobrego refleksu. Czasem nie ma też gdzie uciec. Kierowca, który nas ochlapał jedzie sobie dalej, a my zostajemy w brudnym ubraniu. I wcale nam wówczas nie do śmiechu. Płaszcz czy kurtka nadaje się tylko do prania. Czeka nas dodatkowy wydatek.

Jednak warto przypomnieć, że kierowca, który ochlapie przechodnia może zostać ukarany mandatem od 20 do 500 zł. Sprawa może też znaleźć swój finał w sądzie. Poszkodowany musi jednak zapamiętać numer rejestracyjny samochodu i mieć świadków zdarzenia.

Na koniec apel: Kierowco - zwolnij. Jutro też możesz być przechodniem.WIESZ COŚ WIĘCEJ NA TEN TEMAT? ZAREJESTRUJ SIĘ I NAPISZ ARTYKUŁ!
MASZ INNE ZDANIE NIŻ AUTOR MATERIAŁU? WYRAŹ JE W KOMENTARZU!

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!