Podpisanie umowy partnerskiej Kijów - Kioto Podpisanie umowy partnerskiej Kijów - Kioto

Podpisanie umowy partnerskiej Kijów - Kioto. (© Biuro Prasowe Prezydenta Ukrainy)

Do wczorajszych podpisanych umów biznesowych dzisiaj dołączają następne. Podpisany został dokument o współpracy między Kijowem a Kioto. Stronę ukraińską reprezentował Andriej Gonczaruk, a japońską Daysaku Kadokava.W podpisanym dzisiaj dokumencie obie strony zobowiązały się do wzajemnej współpracy i wymiany doświadczeń przede wszystkim w zakresie rozwoju miast i gospodarki komunalnej.

Ma zostać nawiązana również współpraca w sferze naukowej i technicznej, a także w zakresie tworzenia wspólnych funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu będzie możliwa bardziej intensywna współpraca pomiędzy firmami z obu państw.

Dokument przewiduje także wymianę doświadczeń i umiejętności na innych polach: energooszczędne technologie, modernizacja transportu, ochrona dziedzictwa historycznego.

Niezmiernie ważnym aspektem podpisanego dzisiaj porozumienia jest ukraińsko - japońska współpraca w ramach protokołu z Kioto. Dzięki pomocy uzyskanej od Japończyków, Ukraińcy będą mogli na przykład poprawić jakość swojej wody, budować alternatywne systemy energetyczne i związane z produkcją ekologicznych paliw.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!