Trzeba wsłuchiwać się w głos społeczności - ta zasada przyświeca nam od początku istnienia Wiadomości24.pl. Realizujemy też nasze początkowe założenia przygotowując legitymacje dla dziennikarzy obywatelskich. Termin zgłoszeń mija jutro. W południe.

Legitymacje nie dla wszystkich i nie na zawsze. Wciąż problemem jest to, że większość Autorów znamy tylko (a może aż?) z tego co nadsyłają do redakcji. Jak zatem wystawiać legitymacje dziennikarskie osobie, którą znamy tylko online wierząc, że podaje prawdziwe dane? Postanowiliśmy zmierzyć się z tym problemem i zastrzec sobie ostateczną decyzję w tej sprawie :)

Co proponujemy? Legitymacje otrzymają dziennikarze obywatelscy, którzy ich potrzebują (wyrażą potrzebę jej posiadania) i spełniają nasze warunki:
- co najmniej pierwsze pióro na koncie,
- szerzej wypełniony niż tylko o podstawowe dane profil (chodzi o adres; jakoś musimy to wysłać),
- przyślą swoje zdjęcie do legitymacji na adres redakcja@wiadomosci24.pl do 22 maja (po 21 maja zrobimy pierwszą partię legitymacji),
- są aktywni w gazecie internetowej Wiadomości24.pl.

Nagrody przyznają Autorzy?Agata Ślusarczyk rzuciła pomysł, by - przynajmniej częściowo - to Autorzy z ugruntowanym dorobkiem proponowali co tydzień kandydatów do nagród. Pierwsze, nieco tajne, próby już były więc pora wykonać kolejny krok. Jak to miałoby wyglądać? Autor z co najmniej jednym piórem na koncie zgłasza chęć dokonania wyboru redaktorowi dyżurnemu. W poniedziałek do godz. 12 nadsyła tekst z propozycjami tekstów informacyjnych, fotoreportaży czy nagrań audio i wideo, które - jego zdaniem - zasługują na nagrody. Redakcja zastrzega sobie prawo "moderowania" tych propozycji, zgłaszania zastrzeżeń, obiekcji oraz nagrodzenia choćby autora tego tekstu. Co Wy na to? W końcu Media to Wy!

Na koniec o piórach......słów kilka. Zacytuję swój stary wpis na blogu: - Nie chodzi o felietony, przemyślenia, oceny czy komentarze. Najważniejsze są teksty, zdjęcia, nagrania audio i wideo opisujące fakty, wydarzenia i ludzi. Reportaże, informacje, relacje o zdarzeniach, których sami byliście świadkami, lub rozmowy z ich obserwatorami albo uczestnikami.
Zwykle przyznajemy je w czwartki...

Wiadomości24

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!