Warszawskie kino Iluzjon rozpoczyna nowy cykl projekcji-spotkań pt. „Poza kadrem”. To jest znakomity pomysł. Mają to być spotkania z artystami kina, ale inne, mniej formalne. Aktorki, aktorzy będą "wyciągani" na zwierzenia

Warszawskie kino Iluzjon rozpoczyna nowy cykl projekcji-spotkań pt. „Poza kadrem”. To jest znakomity pomysł. Mają to być spotkania z artystami kina, ale inne, mniej formalne niż np. oficjalne wywiady. Aktorki, aktorzy będą zapraszani do miłej rozmowy właśnie poza kadrem. Goście sami wybiorą filmy, o których chcieliby porozmawiać bez stereotypowych zdań, obiegowych opinii, będą niejako „wyciągani” na zwierzenia.

W tym nowym cyklu organizatorzy zamierzają stworzyć kameralny klimat spotkań, dzięki któremu artyści dadzą się poznać z innej strony. Wtajemniczą nas w różne wspomnienia, opowiedzą historie zapomniane, albo nieznane z filmowych planów. Może zdradzą kulisy swej pracy przy różnych produkcjach, opowiedzą o początkach kariery, swoich wątpliwościach, planach, sukcesach i porażkach. Aktorzy przecież – oprócz reżysera – są jednymi z najważniejszych twórców sukcesu filmu.

„Poza kadrem” - czyli rozmowa o tym czego widz w filmie nie dostrzeże, opowieść o warsztacie aktorów, o niezwykłych, czy trudnych momentach w trakcie trwania produkcji. Jest więc nadzieja, że dzięki takim spotkaniom poznamy sławnych ludzi bliżej, że aktorka i aktor „wyjdą z roli” i spróbują po prostu pogadać… bez scenariusza.

Już 24 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie z tego cyklu. Zaproszono znaną i cenioną aktorkę Krystynę Jandę. Przegląd rozpocznie bardzo osobisty film aktorki „Tatarak" (reż. Andrzej Wajda, 2009r.). Po filmie spotkanie z aktorką poprowadzi Michał Chaciński - krytyk i dziennikarz filmowy, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Urozmaiceniem rozmowy będą ikonograficzne materiały z Filmoteki Narodowej - zdjęcia, wycinki prasowe, fragmenty kronik.

Przegląd filmów z udziałem Krystyny Jandy trwać będzie tydzień do 30 czerwca 2013. Artystka wybrała nie te najbardziej rozpoznawalne obrazy, ale inne mniej znane tytuły. Są to m.in.: „Golem” i „Wojna światów - następne stulecie” reż. Piotra Szulkina, „Mefisto” słynnego węgierskiego reżysera Istvána Szabó, oraz niewyświetlany w Polsce „Glut” w reżyserii Thomasa Koerfera.


Przeglądowi towarzyszy multimedialna wystawa, utworzona wspólnie z Krystyną Jandą. Autorski wybór bohaterki pierwszego przeglądu „Poza kadrem” jest bogaty” - fotosy, plakaty, werki z planów filmowych, a także fotografie z pracy aktorki w teatrach. Ta wystawa jest już czynna w kinie Iluzjon od 17 czerwca, a trwać będzie do końca czerwca.


INFOMACJE
„Poza kadrem” – Krystyna Janda, retrospektywa filmów i spotkanie z aktorką, od 24 – 30 czerwca 2013, Warszawa, Kino Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej, ul. Narbutta 50A, rezerwacje Tel. 22 462 72 60 oraz tutaj: iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl Więcej informacji na stronie http://www.iluzjon.fn.org.pl

Szukasz dobrego filmu do obejrzenia wieczorem w telewizji? Nie wiesz, co jest emitowane? Sprawdź program tv!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!