Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza na kolejną projekcję z cyklu "Kina niezależnego". W najbliższą środę, 13 października w MBP zostanie wyświetlony film: "Oberschlesien - kołocz na droga".

- Jest to pełnometrażowy dokument opowiadający o problemach górnośląskiej tożsamości dzisiaj i próbach ochrony tego, co pozostało po latach germanizacji, a później polonizacji Górnego Śląska - informuje Wojciech Szwiec, spirytus movens projekcji. - Film o skutkach wojny i ich znaczeniu dla Górnoślązaków zawiera też pytanie o przyszłość Górnego Śląska jako autonomicznego regionu. Dzieło stanowi collage wielojęzycznych biografii. Osobiste historie bohaterów budzą ogromne emocje. To odważna wypowiedź, nie tylko na temat śląskiej historii, ale obecnego obrazu regionu.

Autorem jest Michał Majerski, niemiecki reżyser mieszkający w Berlinie, operator, dziennikarz, dokumentalista. Film trwa 80 minut. Jego premiera odbyła się w zabrzańskim kinie "Roma"

Na kanale You Tube można zobaczyć trailer filmu:


Projekcja odbędzie się 13. 10. 2010 o godzinie 18. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Darmowe wejściówki do odbioru w MBP od 8. października. Zapraszamy serdecznie!

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!