Wg ostatnio opublikowanych badań przez fundację "Dzieci Niczyje" 45 proc. z nas uważa że są sytuacje w których można usprawiedliwić przemoc na dzieciach. Dlaczego nadal tak uważamy ?

Dla odmiany warto podać, że 32 proc. respondentów uważa, że nie powinno się w ogóle stosować kar cielesnych w stosunku do dzieci. Popieramy również projekt wprowadzenia prawnego zakazu stosowania jakiejkolwiek przemocy wobec najmłodszych. Chcemy wprowadzenia zakazu bicia dziecka pasem lub innym przedmiotem (92 proc.), bicia w twarz (90 proc.) oraz silnego bicia ręką (88 proc.). Jak przyznaje Monika Sajkowska, dyrektor Fundacji "Dzieci Niczyje", Polacy nie uważają dawania klapsów za przemoc. Warto dodać również, że 16 proc. respondentów uważa stosowanie kar cielesnych względem dzieci za dobrą metodę, jeśli rodzice uznają za skuteczną.

Na co wskazują wyniki tych badań? Że nic w polskim społeczeństwie nic się zasadniczo nie zmieniło w kontekście pojmowania kar cielesnych w stosunku do dzieci. Klapsy dawano za Gierka, i daje się za Tuska. Nie kojarzy nam się to z maltretowaniem. Badania pokazały również, że różne kampanie medialne mające uświadomić rodzicom, że nawet klapsy nie są rozwiązaniem, spełniły swoją rolę.

Jak przyznaje Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka PiS i wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w której trwają prace nad projektem ustawy o przeciwdziałaniu przemocy zawierającej m.in. zakaz klapsów, badania pokazują, że edukacja rodziców jest lepsza niż stawianie zakazów i wtrącanie się państwa w życie rodzinne.

ŹRÓDŁO:
sfora.pl

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!