Kilka minut po godz. 12 w Klimontowie (województwo świętokrzyskie, powiat sandomierski) podczas prac związanych z badaniem gruntu, wykonujący je pracownik przewiercił rurę gazociągu.

Na miejscu jest obecnie pięć zastępów Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe oraz Policja. Około godz. 12.10 rozpoczęto ewakuację 18 osób, mieszkańców w promieniu 100-200 metrów.

Z rozmowy telefonicznej, przeprowadzonej około godz. 12.30 z Bogusławem Karbowniczkiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wynika, że sytuacja jest już opanowana, a mieszkańcy powinni wrócić na wieczór do swoich mieszkań. Policja zabezpiecza wszystkie domostwa przed grabieżą.

Z obu stron uszkodzenia założono specjalne opaski. Trwają prace przy usuwaniu awarii. Na miejscu ewakuacji jest wójt i wicewójt Klimontowa oraz służby gminne. Dzięki temu ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie.

Po godz. 13 z miejsca odjechały trzy jednostki Straży Pożarnej. Pozostały dwie jednostki (OSP Klimontów, JRG PSP Sandomierz).

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!