Do końca lutego 16 drzew z 16. krajów rywalizuje o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2017. Nasz kandydat w tym konkursie to dąb Józef z Wiśniowej. Zachęcamy do internetowego wsparcia polskiego reprezentanta.

Konkurs Europejskie Drzewo Roku został zapoczątkowany w 2011 r. W finale konkursu biorą udział zwycięzcy etapów krajowych.

650.letni dąb szypułkowy Józef, zwycięzca polskiej edycji konkursu w 2016 roku, zajmuje obecnie 9. miejsce w rankingu, na naszego kandydata zagłosowało już blisko 3 tysiące osób.

Głos można oddać na stronie www.treeoftheyear.org.

- „W naszym coraz bardziej zurbanizowanym świecie drzewa trzeba otaczać szczególną atencją. Cieszę się, że konkurs Europejskie Drzewo Roku składa hołd niezwykłym historiom drzew oraz relacjom jakie łączą nas z drzewami „– powiedział Karmenu Vella, europejski komisarz ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa, który objął patronatem Ceremonię Rozdania Nagród Europejskiego Konkursu Drzewo Roku 2017- czytamy na stronie Klubu Gaja.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, z siedzibą w Wilkowicach – jedna z najstarszych niezależnych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt w Polsce apeluje również o przekazywanie na rzecz Klubu 1% podatku.

Na stronie Klubu znajdziecie Państwo bezpłatny program PIT lub w deklaracji podatkowej PIT wystarczy wpisać KRS: 0000120069.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!