Przestępstwem zajmuje się kryminalistyka, kryminologia, wiktymologia itp. Na co dzień za sprawcą włamania, kradzieży, pobicia podąża dzielnicowy, kryminalny, dochodzeniowiec. Na ile teoria wspomaga praktyków?

Biała Podlaska

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Białej Podlaskiej ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do sklepu z meblami, gdzie skradziono laptop, dwa telefony komórkowe wraz z ładowarkami, czytnik kart pamięci, pieniądze w kwocie 200 zł, pieczątkę firmową.

Sprawcą okazał się 41-latek z Białej Podlaskiej, który obecnie przebywa z zakładzie karnym.

W toku wykonywanych czynności policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

*Bialska komenda została powiadomiona przez mieszankę Radzynia Podlaskiego, że sprawca podający się za Tomasza W. z Katowic oszukał ją na portalu internetowym OLQ.PL.

Oszust odpowiadając na ogłoszenie pokrzywdzonej dotyczące zamiany konsoli do gier SONY PLAYSTATION 3 na konsolę do gier XBOX 360, nakłonił ją do przesłania konsoli PS 3,a następnie odstąpił od przesłania jej swojego urządzenia XBOX 360.
Pokrzywdzona oszacowała poniesione straty na ponad 1000 zł.

*Nieznany sprawca, otwierając drzwi oryginalnym kluczem pozostawionym w skrzynce na listy, dostał się do mieszkania, skąd skradł dwa telewizory powodując straty w wysokości 1500 zł, na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej.

*Funkcjonariusze Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą wszczęli postępowanie w kierunku usiłowania wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego na szkodę jednego z towarzystw ubezpieczeniowych.

W toku prowadzonych w sprawie czynności sprawdzających ustalono, że 20-letni mieszkaniec gm. Janów Podlaski fałszywie zawiadomił ubezpieczyciela o nie zaistniałej kolizji spowodowanej przez innych pojazd, do której rzekomo miało dojść w styczniu tego roku w rejonie miejscowości Komarno.

Szkodę oszacowano na 5300 zł.

Próba wyłudzenia odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia zagrożona jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

*Nieznany sprawca wykorzystując pozostawienie niedomkniętego bagażnika w samochodzie ukradł z jego wnętrza tubę basową oraz trzy wędki.

Mieszkaniec Białej Podlaskiej straty oszacował na 1000 zł.

*W okresie od 15 do 26 lutego 2016 r. nieznany sprawca na terenie byłego lotniska wojskowego uszkodził 7 słupków i 7 metalowych paneli ogrodzeniowych czym spowodował straty w wysokości 2400 zł.

*Sąd Rejonowy na wniosek KMP Biała Podlaska i Prokuratury Rejonowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Huberta O. lat 30 (zam. Biała Podlaska) oraz dozoru Policji wobec Artura Ł. lat 38 (zam. Biała Podlaska ) podejrzanych o to, że w dn. 22.02.16 r. działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali rozboju na mieszkańcu Białej Podlaskiej, w ten sposób, że bijąc go i kopiąc po całym ciele, doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie dokonali kradzieży przedmiotów wartości 135 zł.

Cełujki

Nieznany sprawca, podający się za Adama W. ze Szczecina, za pośrednictwem portalu aukcyjnego FLIDO.pl, oszukał mieszkańca gminy Biała Podlaska. Oszust oferował do sprzedaży telefon komórkowy, za który kupujący zapłacił 389zł.

Cicibór Duży

Trzech nieznanych mężczyzn, poruszających się samochodem osobowym, pobiło mieszkańca gminy Biała Podlaska. Dwóch mężczyzn trzymało pokrzywdzonego za ręce i ubranie, a trzeci mężczyzna uderzył go pięścią w twarz.
Po zdarzeniu sprawcy oddalili się samochodem, który następnie porzucili na terenie Białej Podlaskiej.

Derło

Mieszkanka gm. Rokitno zawiadomiła, że w okresie od 19 do 28 lutego nieznany sprawca ukradł ukryte w domu pieniądze w kwocie 2500 zł.

Kijowiec

Policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu otrzymali wczoraj zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego.
Sprawca zrywając kłódki zabezpieczające drzwi wejściowe dostał się do jego wnętrza, skąd ukradł narzędzia i inne przedmioty o wartości ponad 700 zł.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP w Terespolu jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 22-letni mieszkaniec gm. Zalesie. W trakcie przeszukania zajmowanej przez niego posesji odzyskano łup.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia kradzieży, złożył wyjaśnienia oraz dobrowolnie poddał się karze.

Komarno

22-letni mieszkaniec gm. Konstantynów kierując samochodem osobowym z nieustalonej przyczyny zjechał na prawe pobocze, gdzie pojazd uderzył w pień ściętego drzewa. Następnie na skutek uderzenia pojazd wybił się w powietrze, przeleciał kilkadziesiąt metrów i uderzył w inne drzewo.

W wyniku zdarzenia kierujący autem poniósł śmierć na miejscu.

Konstantynów

35-latek z terenu gminy Konstantynów kopnął mieszkańca tej samej gminy w twarz, powodując u niego złamanie nosa.

Łuby

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego wyjaśniają okoliczności w jakich obrażeń ciała doznał mieszkaniec międzyrzeckiej gminy.
Mężczyzna przewieziony do szpitala w stanie nietrzeźwości początkowo twierdził, że spadł ze schodów, jednak charakter obrażeń ciała jakich doznał oraz jego późniejsza relacja, wskazywały, że uczestniczył on w zdarzeniu drogowym.

Piszczac

Mieszkaniec gm. Sławatycze zawiadomił Policję, że nieznany sprawca ukradł pozostawiony przez niego na ladzie sklepowej stacji paliw portfel z zawartością dowodu osobistego oraz pieniędzy w kwocie 600 zł.

Wykonujący czynności w sprawie policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu jeszcze tego samego dnia ustalili sprawców tego przestępstwa, którymi okazali się 21-letni mieszkaniec gm. Kodeń oraz 26-latek z gminy Piszczac. Skradziony portfel z dokumentami odzyskano.

Piszczac - Kolonia

Dwaj młodzi mieszkańcy gminy Piszczac w wieku pobili dwóch innych mieszkańców tej samej gminy, w ten sposób, że bili ich rękoma i kopali nogami po całym ciele oraz zadawali ciosy butelką, w wyniku czego pokrzywdzeni doznali obrażeń w postaci obrzęków i podbiegnięć krwawych twarzy i głowy.

Rokitno

Nieustalony sprawca za pośrednictwem internetowego portalu otomoto.pl doprowadził mieszkankę gminy Rokitno do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 10 tys. zł w ten sposób, że oferował do sprzedaży ciągnik rolniczy, a po otrzymaniu przedpłaty, nie dostarczył zamówionego towaru, ani nie zwrócił zaliczki.

Terespol

Nieznany sprawca pokonując zabezpieczenia drzwi wejściowych do budynku mieszkalnego, dostał się do jego wnętrza, skąd ukradł butlę gazową 11 kg wraz z reduktorem o łącznej wartości 130 zł.

Wisznice

Czterech sprawców z terenu gminy wtargnęło do domu mieszkańca Wisznic, a następnie używając przemocy, ukradło monitor marki oraz kurtkę ortalionową o łącznej wartości 550 zł.

W wyniku pościgu podjętego przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wisznicach sprawcy zostali zatrzymani w miejscowości Horodyszcze. Skradzione mienie odzyskano w całości, a sprawców osadzono w parczewskim i bialskim areszcie, gdzie oczekują na wykonanie czynności procesowych z ich udziałem.

Wysokie

56-latka z gminy Międzyrzec Podlaski, używając siekiery, wybiła szybę w lewych przednich i tylnych drzwiach oraz zniszczyła przednią szybę w samochodzie osobowym, w wyniku czego powstały straty w wysokości 1500 zł.Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!