Niemal codziennie bialska Policja zatrzymuje papierosy przemycone zza wschodniej granicy do Polski. Sprawcy trafiają do aresztu, na salę sądową, ponoszą karę i ponownie jadą po towar. Walka ta nie ma końca?

Policjanci Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą KMP w Białej Podlaskiej po uzyskaniu informacji operacyjnej zatrzymali do kontroli samochód, w którym znajdowały się dwie palety. Pod folią ukryto 20 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wartość uszczuplenia w podatku akcyzowym na poczet Skarbu Państwa wyniosła ponad 330 tys. zł.

49 -letni mieszkaniec Wadowic trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci tegoż wydziału oraz Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej uzyskali informacje, że w garażu przy al. Jana Pawła II mogą być przechowywane papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Ustalenia potwierdziło przeprowadzone tam przeszukanie, w trakcie którego znaleziono i zabezpieczono łącznie 2060 paczek. 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami UC w Białej Podlaskiej ustalili, że na terenie niezamieszkałej posesji przy ul. Sidorskiej przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
W trakcie przeszukania tego miejsca, w stodole, funkcjonariusze zabezpieczyli 630 paczek papierosów.

Policjanci bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód przewożący, jak się okazało, 1830 paczek papierosów różnych marek.

- Kierujący usłyszał zarzuty przestępstwa skarbowego, przyznał się do jego popełnienia i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem - powiedział rzecznik KMP w Białej Podlaskiej kom. Jarosław Janicki. - Mężczyzna był już w przeszłości notowany za przestępstwa skarbowe.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP w Międzyrzecu Podlaskim w trakcie przeszukiwania garażu przy ul. Stefana Wyszyńskiego ujawnili 4945 paczek papierosów różnych marek.

Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi 82.344 zł. 48-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Wcześniej na kontrabandę natrafili w mieszkaniu 64-letniej mieszkanki przy ul. Kordiana.

Patrol Wydziału Prewencji z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy kierowany przez 55-letniego mieszkańca gm. Kąkolewnica.

Funkcjonariusze znaleźli 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych.

Mężczyzna już był notowany przez terespolskich funkcjonariuszy za podobne przestępstwo.


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!