Wiosną poznaliśmy wyniki przetargu na nadwiślańskie miejscówki. Wiadomo już, które z klubokawiarni pojawią się w tym roku nad Wisłą. Jesteście ciekawi, jakie knajpy w tym sezonie będziemy odwiedzać? Wróciły dobrze znane miejsca, ale jest też kilka niespodzianek.

Klubokawiarnie nad Wisłą. Gdzie dobrze zjemy w 2017 roku? [PRZEGLĄD]

Zarząd Mienia m.st. Warszawy 21 marca opublikował listę osób, które zwyciężyły w przetargu na dzierżawę na okres do trzech lat nieruchomości w Warszawie w Śródmieściu. Chodzi o nadwiślańskie plaże i lokale, w których w zeszłym roku tłumnie bawili się warszawiacy.

Konkurs ogłoszony przez miasto jasno regulował, że miejsca pod dzierżawę są stworzone na prowadzenie działalności sportowo-rekreacyjnej lub artystyczno-kulturalnej z możliwością prowadzenia usług gastronomicznych. Jeśli chodzi o lokalizację miejsc, tym razem miasto oddało do użytku wynajmującym dziesięć lokalizacji. Jak podkreślały władze - pod uwagę w tym roku przy rozstrzyganiu konkursu brano uwagę komfort mieszkańców, więc miejsca, które pojawią się nad Wisłą nie powinny być typowymi, głośnymi "imprezowniami".

#WisłaWarszawa - wybraliśmy klubokawiarnie, które będą działały od tego roku nad Wisłą! Przy wyborze kierowaliśmy się...

Opublikowany przez Michał Olszewski na 23 marca 2016


Nowe klubokawiarnie, kawiarnie i knajpy nad Wisłą powstały w tych miejscówkach: Cypel Czerniakowski, Bulwar Flotylli Wiślanej (pięć miejsc), Skwer Cubryny, Bulwar Jana Karskiego (trzy miejsca).
Czyli gdzie w tym roku będziemy się bawić?

Czujecie już tę wiosnę? My tak, bo nad Wisła zaraz zaczną się porządki... Wytrawni bulwarowi rezydenci Pomost 511 i...

Opublikowany przez Dzielnica Wisła na 22 marca 2016


Czytaj też: Już nie na plac Zbawiciela ani do Pawilonów. To w te miejsca będziemy chodzić tego lata [PRZEGLĄD]

Ze starych miejsc zostały: BarKa, Plac Zabaw, Cud nad Wisłą, Pomost 511 i Hocki Klocki / nad Wisłą. Ale na nadwiślańskiej mapie klubokawiarni pojawiły się też nowe. Swoją "przystań" na Cyplu Czerniakowskim ma Miami Wars, czyli firma zajmująca się rejsami motorówką po Wiśle. Wśród nowości także Beach Bar, Grunt i Woda oraz Babie Lato. Powstały też stoiska z sushi (Norigami) oraz z kawą i ciastkami. Oba stoją przy bulwarze Jana Karskiego.

Co ciekawe, na plaży pojawi się także Tarabuk /nad Wisłą - przypomnijmy, że kawiarnię z duuuużą ilością dobrej literatury o tej samej nazwie mogliśmy swego czasu odwiedzać na Powiślu. W wersji wakacyjnej znalazła się na skwerze Cubryny.

Jak podkreśla Zarząd Mienia, wszystkie te nazwy są robocze - może się więc okazać że nad Wisłą powstaną zupełnie nieznane nam klubokawiarnie.

Ot co... dosłownie #ścieżkarowerowa. Prawy brzeg Wisły i okolice ścieżki rekreacyjnej w ostatnich dniach zostały pię...

Opublikowany przez Dzielnica Wisła na 24 marca 2016


Zobacz też:
Rejs po Wiśle #latozNaM. Zobacz, jak płynęliśmy z Miami Wars [GALERIA]Zobaczcie też: Miau Cafe. Tutaj wypijesz kawę w towarzystwie ciekawskich mruczków


Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!