W dniu dzisiejszym prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak Rektor Politechniki Krakowskiej otwarł dwudniową konferencję pt. "Kobieta w nauce i biznesie".

Już czwarty raz w konferencji uczestniczy 96 pań i 4 panów, którzy zapoznają się z osiągnięciami naukowymi oraz z tym, czego potrafią dokonać współczesne kobiety dla dobra ogółu.

Do tej pory kobiety postrzegane były jako „Matki Polki”, które sprzątają, gotują, rodzą dzieci i je wychowują. Współczesna kobieta szczególnie w miastach to nie słaba płeć ale bizneswoman, naukowiec, twórczyni nowoczesnych technologii. Jednak nadal nie zapominająca, że jest matką i żoną.

Pani Magdalena Maciejewska dyrektor „Departamentu Instrumentów Polityki Naukowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego” wygłosiła wykład pt. „Od studenta do doświadczonego naukowca - pielęgnujmy naukę”. Dzięki specjalistycznym stypendiom dla wybitnych młodych naukowców, kobiety miały szansę skierować swój potencjał na badania.

Ciekawostki przedstawiła Maria Majdrowicz w czasie wykładu pt. „Nauka jest kobietą”. Pod tym tytułem kryją się stypendia firmy „L'Oreal” dla kobiet nauki. Jest to typowy przykład patronatu nad młodymi naukowcami.

Młody, znany krakowski naukowiec Zofia Gródek-Szostak z CTT przedstawiła w wykładzie „Pierwsze kroki w biznesie”, jakie są możliwości z różnych źródeł wsparcia finansowania własnej działalności gospodarczej.

Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Krakowskiej działa pod hasłem „Łączymy biznes z nauką”. Od samego początku wspiera innowacyjność w regionie małopolskim, włączając działania nauki w realizacje zadań w przemyśle.
Jest to bardzo ważna placówka realizująca krajowe i międzynarodowe projekty, związane z rozwojem nauki i tym samym podnoszeniem konkurencyjności przedsiębiorstw.

Kolejnym zadaniem jest umożliwianie przedsiębiorcom i instytucjom badawczym kontakty technologiczne. Szczególnie ważnym tematem tworzenia partnerstwa jest nauka i przemysł, wyszukiwanie wniosków do różnych programów tematycznych, aby przy ich pomocy zdobywać finanse na realizację zadań.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!