Okno dla kotów żyjących w blokowych mieszkaniach to najważniejsza część ich terytorium. Dobrze jest, jeśli obok tego punktu obserwacyjnego stoi miska z jedzeniem. Czasami jest tutaj tłoczno.

Koty to zwierzęta wścibskie i ciekawe świata. Dlatego kuchenne okno jest dla futrzaków dobrym punktem obserwacyjnym, a blat kuchenny służy im także do konkurowania w opróżnianiu miski z kocim jedzeniem.

Zdjęcie zostało wykonane w momencie, gdy moje koty (prawie w komplecie) postanowiły zrobić sobie przerwę w obserwowaniu gołębi i posilić się nieco suchą karmą - odwracając się do całego świata ogonami.

W ostrej rywalizacji o kocie jedzenie prym widzie Nurka, czyli Ślepotka. Ona wie najlepiej, czy karma podana na śniadanie jest warta uwagi, czy też można spokojnie ją ominąć, lub poczekać na jedzenie lepszej jakości. Ta kaleka kotka oczywiście kieruje się zmysłami węchu i dotyku, więc informację o jakości wykładanych "brykietów" docierają do niej bezbłędnie. I pewnie dlatego w rywalizacji o miskę z kocim żarełkiem Nurka jest kocim prymusem.

A pozostałe koty? No cóż... wiedzą chyba, że inwalidzie należy miejsca ustępować na każdym kroku. Także przy kociej misce i także przy oknie - choć ten szczegół dla niewidomej kotki nie ma akurat większego znaczenia.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!