W 2015 roku zadebiutują na rynku smartfony Kodak Instamatic. Urządzenia zapowiadane jako "zmartwychwstanie legendy" mają nawiązywać do kultowych aparatów fotograficznych Kodaka.

Kodak Instamatic będzie sprzedawany w trzech wariantach. Zostanie wyposażony w 14- lub 16-megapikselową matrycę CCD w zależności od wersji, czterokrotny lub dziesięciokrotny zoom optyczny i obiektyw o ekwiwalencie 24-140 mm oraz 24-260 mm. Już poprzez nazwę do potencjalnych nabywców trafia sygnał, że będą mieli do czynienia ze smartfonem przeznaczonym głównie do fotografowania.

Telefon i kamera - taki w skrócie ma być przepis na sukces. W dobie smartfonów z coraz bardziej dopracowanymi funkcjami fotograficznego, taki slogan nie robi wrażenia. Kodak Instamatic 2014 będzie się jednak różnił od zwykłego telefonu. Użytkownik znajdzie na obudowie prosty przełącznik między smartfonem i aparatem. To nie koniec. Uwagę przyciąga również lampa błyskowa z kolorowymi diodami LED. W urządzeniach skorzystamy również z wizjera, oczywiście z możliwością podglądu zdjęcia na ekranie. Znacznym ułatwieniem ma być przycisk przełączenia się między aparatem i kamerą. Oszczędzi to użytkownikowi konieczności szukania takiej opcji w ustawieniach.

Smartfon kontrolowany będzie przez system operacyjny Android 4.2. Nabywcy będą mieli dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play. Autorska nakładka nosi nazwę Instamatic UI.

Kodak Instamatic 14w będzie kosztował 199 dolarów, Instamatic 14 - 249 dolarów, a Instamatic 15 Ultra - 349 dolarów. Ten drugi zostanie wzbogacony wobec pierwszego o łączność 4G/LTE. Oba będą posiadały 4-calowy ekran. Najdroższy model wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 5 cali, 10-krotny zoom optyczny, 16-megapikselową matrycę, możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p, rozbudowaną kolorową lampę błyskową, złącze micro HDMI i 8 GB pamięci wewnętrznej - czytamy na stronie produktu.

Czytaj także: 10 najważniejszych wydarzeń technologicznych 2014


Kodak Instamatic 2014 nawiązuje do legendarnych aparatów Kodaka takich jak Instamatic 100 z 1963 r., Instamatic 233X z 1968 r. czy Pocket Instamatic 100 z 1972 r.

Urządzenia Kodak Instamatic wyprodukowane zostaną w kooperacji z firmą Bullitt Group. Po kliknięciu opcji "przedsprzedaż" otrzymujemy obecnie informację o możliwości zapisania na listę mailingową. Smartfony zostaną zaprezentowane na targach CES 2015, które odbędą się w Las Vegas między 6 a 9 stycznia 2015 r.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!