Tour de France 2009 wystartuje z księstwa Monako, a zakończy zwyczajowo finałem na Polach Elizejskich. Na oficjalnej stronie internetowej wyścigu uchylono rąbka tajemnicy na temat najbliższej edycji tej największej kolarskiej imprezy świata.

Prolog wyścigu to nie lada gratka dla fanów wyścigów...samochodowych. Kolarze podczas 15-kilometrowej czasówki będą ścigać się częściowo po słynnej trasie ulicznego toru Formuły 1 w Monte Carlo. Wyścig wystartuje z Monaco, które do tej pory gościło kolarzy zaledwie pięciokrotnie (ostatnio w 1964 roku). Uważa się, że start touru w księstwie to wyraz podziękowania dla księcia Alberta za promocję i wspieranie sportu w regionie.

Inauguracja "Wielkiej Pętli" nad Morzem Śródziemnym będzie jeszcze wyjątkowa z innego powodu. Rzadko zdarza się bowiem, że Tour de France startuje z południa kraju. W ostatnim trzydziestoleciu zdarzyło się to tylko cztery razy. Magia imprezy jest tak silna, że napływają oferty zorganizowania etapów przez takie kraje jak Szkocja, Katar czy nawet Japonia - stwierdził dyrektor wyścigu Christian Prudhomme. Na razie jednak jedyną "egzotyką" przyszłorocznego wyścigu będzie etap częściowo poprowadzony po terytorium Wielkiej Brytanii. Start Tour de France 2009 zaplanowano na 4 lipca.

Więcej informacji: Letour.fr

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!