(© Fot. Marek Bachorski-Rudnicki)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tym razem dopatrzyła się uchybień na nowo budowanych odcinkach autostrady A4. Szczeliny, które się tutaj pojawiły są dokładnie takie same, jak na budowie A1 oraz A2.

Niecały tydzień temu GDDKiA podczas oględzin nawierzchni autostradowej A1 i A2 ustaliła, że jezdnia posiada liczne szczeliny w tzw. szwach technologicznych. Są to miejsca, gdzie jednego dnia kończy się pracę, a zaczyna w dniu następnym. Obecnie takie same pęknięcia pojawiły się na drodze A4.

Analiza wyjaśniła, że te pęknięcia nie stanowią żadnego zagrożenia dla trwałości nawierzchni, jednak wykonawcy zostali wezwani do naprawy rozszczelnień, czytamy na news.money.pl.

Urszula Nelken, rzecznik GDDKiA, poinformowała, że w przypadku nieszczelności na A4, zostanie wszczęta taka sama procedura jak poprzednio. "Zostaną pobrane próbki, a następnie będą przebadane, żebyśmy mogli stwierdzić, jaka jest przyczyna rozszczelnień. Następnie wykonawcy zostaną wezwani do przedstawienia programów naprawczych" - poinformowała rzeczniczka.

Według zapewnień ministra transportu Sławomira Nowaka, wykonawcy będą musieli usunąć nawet najdrobniejsze usterki. Minister powiedział, że nie ma mowy, aby miał się on ugiąć pod presją przejezdności na Euro 2012.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!