Dziennikarka TVN24, Katarzyna Kolenda-Zaleska, bardzo pozytywnie wypowiedziała się na temat inicjatywy Pawła Kukiza, zmieleni.pl.

Jednym z głównych zarzutów wobec polskich polityków jest to, że zajmują się w Sejmie mało istotnymi sprawami i nie rozwiązują prawdziwych problemów polskiego społeczeństwa. Mowa tutaj oczywiście o teatralizacji polskiej polityki; więcej w niej jest pozorowanych ruchów niż autentycznych działań.

To dlatego Katarzyna Kolenda-Zaleska chwali ruch obywatelski zmieleni.pl na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych: "Niby temat zniknął z dyskursu publicznego, a to za sprawą człowieka, który z ordynacją wyborczą nie bardzo się kojarzył, udało się czy raczej - powiem to z nadzieją - uda się poważnie o czymś podyskutować" - napisała dziennikarka w "Gazecie Wyborczej"

Nie wszystkim jednak się ten pomysł się podoba; lewica spod znaku SLD skrytykowała go w charakterystyczny dla siebie sposób. Włodzimierz Cimoszewicz nazwał Kukiza nieszczęśliwym głupcem, zaś Piotr Gadzinowski "pożytecznym idiotą PO".

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!